ZAPISY ONLINE

Gra na instrumencie: fortepian po angielsku

TERMINY

indywidualne spotkania do uzgodnienia we wtorki i czwartki między 15.30 a 20.00

CZAS TRWANIA

30 min. lub 45 min. dla bardziej zaawansowanych

FORMA ZAJĘĆ

indywidualnie

KOSZT

(za zajęcia)

30 min. – 100 zł
45 min. – 160 zł

Piano Lessons for Children: I specialize in teaching children beginner and intermediate piano. We will learn theory, how to read music, expression, technique and how to have fun! I switch between classical and pop songs in order to emphasize specific lessons. I am very good at understanding the child’s needs and catering lessons to what he/she responds to! Have been trained as a teacher for children in NYC and have many resources to helping your child be his/her best!

Beginner/Intermediate Piano for Young Adults and Adults: (Classical and/or Pop)Get ready to learn how to read music and understanding theory!  After we gain a basic understanding, will begin to play some classical and/or pop music! If there is a song on the radio you really love, or a Beethoven piece you’ve always wanted to learn, come and take lessons and learn how to play them! PLUS, if you have always wanted to learn how to play and sing, we can begin to do both once you are ready!  I will also suggest songs based on your skill level and your interest level!

Jak się zapisać? INFO
Zapisy odbywają się telefonicznie pod numerem TEL: (22) 861-31-30 (do 32) lub poprzez platformę elektroniczną.
ZAMÓW ONLINE
Opinie o naszych zajęciach
Zajęcia aktorskie z Pawłem Delągiem to niesamowite przeżycie dla dziecka, które z pewnością przełoży się na jego rozwój artystyczny i...
2017-03-13T11:54:16+00:00
Zajęcia aktorskie z Pawłem Delągiem to niesamowite przeżycie dla dziecka, które z pewnością przełoży się na jego rozwój artystyczny i emocjonalny. Polecam zajęcia z Pro Futuro.