Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Trening uważności Mindfulness – Innovation Pro Futuro Warszawa
SZKOŁY PRO FUTURO

Trening uważności Mindfulness

TERMINY

do uzgodnienia

CZAS TRWANIA

grup 6-10 lat / 30 minut
grup 11-14 lat / 60 minut

ILOŚĆ ZAJĘĆ W CYKLU

grupa 6-10 lat / 20 spotkań
grupa 11-14 lat / 9 spotkań

WIEK DZIECKA

dzieci w wieku 6-10 lat
dzieci w wieku 11-14 lat

FORMA ZAJĘĆ

grupowe

LICZEBNOŚĆ GRUP

6-12 osób

KOSZT

do uzgodnienia

Program Mindfulness w szkole .b Fundamenty jest owocem współpracy nauczycieli z doświadczeniem w praktyce uważności z naukowcami. W większości szkół zajęcia z uważności skierowane są zarówno do dorosłych jak i dzieci i młodzieży. Najbardziej popularny jest program .b  dla uczniów w wieku 6-10 lat oraz 11-14 lat.

Autorzy .b Fundamenty własne doświadczenia medytacyjne oraz wiedzę wynikającą z badań nad mózgiem przetworzyli na moduły dostosowane do specyfiki środowiska szkolnego. Oparto się na znanym formacie 8 tygodniowego kursu redukcji stresu przy pomocy uważności znanego jako MBSR (Mindfulness Based Stress Reduktion).

Mindfulness to nauka świadomego skupiania uwagi na bieżącej chwili i otwartego przyjmowania pojawiających się wrażeń. W USA oraz Wielkiej Brytanii prowadzi się obecnie wiele badań naukowych, które wskazują na pozytywne efekty treningu.

Program .b dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Proponujemy cykl 20 lekcji 30 minutowych z atrakcyjnymi materiałami wizualnymi i wskazówkami do ćwiczeń w domu.

Program .b dla młodzieży w wieku 11-14 lat.
Brytyjski program .b  to 9 lekcji 45 minutowych z atrakcyjnymi materiałami wizualnymi i wskazówkami do ćwiczeń w domu. My proponujemy zajęcia w wymiarze 9 lekcji po 60 min.

Ćwiczenia przynoszą efekty w różnych obszarach. Młodzi ludzie, którzy brali udział w podobnych treningach zauważali, że zajęcia pomogły im:

  • lepiej radzić sobie ze stresem i niepokojami;
  • łatwiej koncentrować się podczas nauki, co wymiernie wpłynęło na efektywność także w innych dziedzinach, takich jak sport czy gra na instrumentach;
  • podnieść poziom pewności siebie;
  • analizować informacje, selekcjonować je i wyciągać wnioski;
  • rozumieć co się z nimi dzieje w danych sytuacjach, poznać swoje emocje oraz emocje innych;
  • dzięki powyższym lepiej rozumieć inny punkt widzenia;
  • rozwinąć spostrzegawczość, uważność na szczegóły w rozmowie, w tekście, w obserwowanej sytuacji;
  • wzmocniło to ich gotowość do nawiązywania kontaktów z kolegami i koleżankami.

Kurs został przetłumaczony na 6 języków, ponad 2000 trenerów prowadzi zajęcia .b w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii i Danii i Polsce. Obecnie brytyjska Fundacja Mindfulness in Schools Projeckt  prowadzi treningi .b  w wielu szkołach korzystając z dotacji rządowych, program uzyskał rekomendację rządową.

Badania .b

Kurs jest dobrze znany i wysoko oceniany przez uczniów. Badania nad efektami programu opisano British Journal of Psychiatry.

Więcej informacji w języku angielskim na stronie www.mindfulnessinschools.org