SZKOŁY PRO FUTURO

Akrobatyka

TERMINY

do uzgodnienia

CZAS TRWANIA

90 minut

CZĘSTOTLIWOŚĆ

1x lub 2x w tygodniu

WIEK DZIECKA

od 6 do 10 lat

FORMA ZAJĘĆ

zajęcia ogólnorozwojowe i sportowe, trening

LICZEBNOŚĆ GRUP

do 16 osób

KOSZT

do uzgodnienia

Akrobatyka jest jedną z najtrudniejszych oraz najstarszych dyscyplin sportowych. Pokazy akrobatów i kuglarzy można podziwiać od starożytności. Kiedyś cieszyli się złą sławą, dzisiaj są doceniani przez szeroką publiczność i chętnie oglądani. Dynamiczne pokazy kuglarskie i akrobatyczne na żywo potrafią przyciągnąć tłumy widzów nie bez przyczyny.

Trenując akrobatykę można liczyć nie tylko na podziw widzów oglądających ewolucje. Trening akrobatyki zakłada rozciągnięcie i elastyczność ciała, dużą mobilność stawów oraz giętki i mocny kręgosłup. Naukę najlepiej rozpocząć jako dziecko, kiedy mięśnie i kości są najbardziej elastyczne.

Osoby trenujące gimnastykę charakteryzują się prawidłową postawą ciała, doskonałą koncentracją i ogólną dobrą kondycją ciała. Mimo narażenia na urazy związane z wykonywaniem figur, ten sport ma dobry wpływ na zdrowie. Gimnastykę i w ograniczonym zakresie akrobatykę praktykują również seniorzy.

Wielu rodziców zapisuje swoje dzieci w wieku 6 i więcej lat na lekcje gimnastyki i akrobatyki.

Wysłanie dziecka na lekcje gimnastyki może być jedną z najlepszych decyzji dla rozwoju dziecka. Poza sprawnością fizyczną dzieci uczą się zaufania do trenera, współpracy, poprawia się ich wyobraźnia oraz samoocena.