Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2722

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2726

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3624
Zajęcia sportowe – Innovation Pro Futuro Warszawa
SZKOŁY PRO FUTURO

ZAJĘCIA SPORTOWE

Sport to najbardziej skuteczna metoda wychowawcza, a więc reasumując, najlepsza forma rozwoju fizycznego i psychicznego.

Centrum Innovation-Profuturo oferuje bogatą ofertę zajęć sportowych dla osób w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowy Pro Futuro stanowi jeden z najaktywniejszych uczniowskich klubów sportowych w Warszawie. Siedziba klubu mieści się w Zespole Szkół Pro Futuro w Warszawie. W ciąg 15 lat swojej działalności trenujący w klubie zawodnicy doszli już do poziomu pozwalającego im na zajmowanie pozycji medalowych na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Sekcje pływacka, judo, piłki nożnej, narciarska oraz najprężniej działająca sekcja rekreacyjna skupiają w swoich szeregach społeczność szkół bemowskich. Wszystkie te aktywności poprzez niezwykłą prostotę swych zasad i atrakcyjną formę zajęć są sportami rzucającym wyzwanie wielu młodym ludziom, którzy z nimi właśnie związali najlepsze lata swojego życia. Każdy z nich pragnie być „pierwszy na mecie”. Chcemy, aby w świecie zdominowanym przez przemoc i agresję, dzięki współpracy społeczności lokalnej z naszym klubem, takie wartości jak sprawiedliwość w rywalizacji, wytrwałość w dążeniu do celu oraz satysfakcja z życia, kojarzone były z UKS Pro Futuro.

Od lat jesteśmy największym organizatorem imprez sportowych dla uczniów i rodziców warszawskich szkół i społeczności Bemowa. Od 2000 roku przeprowadzamy coroczne, cykliczne imprezy:
  • Warszawska Liga Szkół Niepublicznych i UKS-ów w Halowej Piłce Nożnej
  • Mistrzostwa Warszawy w piłce nożnej na boiskach otwartych
  • Pływackie Mistrzostwa Warszawy
  • Ligę Pływacką PRO Futuro o Puchar Konrada Czerniaka
  • Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Warszawy Szkół Niepublicznych w Tenisie Ziemnym
  • Mistrzostwa w Unihokeju
  • Mistrzostwa Warszawy w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie
  • Pikniki rodzinne dla społeczności lokalnej
  • Bicie rekordów świata w: marszu Nordic Walking przez 24 godziny, bieganiu po schodach przez 12 godzin, pływaniu w leżeniu przodem przy pomocy samych nóg przez 6 godzin, triathlonie.
Organizowane przez nas mistrzostwa odbywają się od 2000 roku i skupiają społeczność warszawskiej oświaty niepublicznej, uczniowskich klubów sportowych oraz społeczność lokalną łącząc w sobie cechy rywalizacji sportowej, wspólnego pikniku i zabawy uczniów, rodziców i nauczycieli.